top of page
ABOUT
dron6png.png

CHATA V LESE

Na břehu jihočeského rybníka, obklopena deseti hektary soukromého lesa, leží Chata v lese. V naprosté samotě tu můžete pozorovat třpytící se hladinu rybníka, šumící les a spoustu zvířat, která se často nebojí přijít až na terasu před chatou.

Na jaře a v létě se můžete procházet okolními lesy, sbírat houby a borůvky, grilovat, nebo jen tak pozorovat vodní hladinu z letní terasy.

Na podzim a v zimě je nejlepší si v chatě pořádně zatopit, jen tak lenošit s teplým čajem nebo skleničkou vína a pozorovat prosklenou stěnou padající listí nebo sníh. A až vás to omrzí, vyrazte do lesní sauny, ze které můžete skočit rovnou do rybníka nebo venkovní sprchy a pak odpočívat na přilehlé terase s lehátky.

co na vás čeká?

VYBAVENÍ

Také se vám nejlépe relaxuje, když utečete někam, kde není nikdo jiný? Pokud ano, Chata v lese je tím pravým místem. Budete obklopeni jen hlubokými lesy a vodní hladinou rybníka. Nemáme žádné sousedy a v širokém okolí nestojí žádná jiná chata. 

V lese u chaty najdete svojí soukromou finskou saunu s panoramatickým oknem, ze kterého můžete pozorovat hladinu rybníka. Ochladit se můžete ve venkovní sprše, nebo v rybníce. Připravíme vám prostěradla, osušky i dřevo na topení.

Chata je ideálním útočištěm pro dva dospělé, ale pohodlně se do ní vejde i rodina se dvěma dětmi. V ložnici se nachází manželská postel a v hlavní místnosti rozkládací pohovka pro dvě osoby. 

K relaxování můžete využít zastřešenou terasu před chatou s posezením, grilem a pohovkou, ze které můžete pozorovat hladinu rybníka. U sauny je další menší terasa s lehátky a molem do vody. Vedle chaty pak najdete ohniště s posezením.

Ranní mlha v lese, stoupající pára nad hladinou rybníka, zasněžené stromy a zamrzlý rybník, barevný podzim a padající listí nebo horký letní den, kdy v rybníce poskakují ryby. Každé roční období je u nás krásné a nezklame vás.

Okolní lesy jsou plné srnek a zajíců, z terasy můžete pozorovat nad rybníkem dravce, ledňáčky a volavky. V rybníce žijí vydry a ondatry. Kolem chaty skáčou veverky a nad hlavou máte jen koruny stromů a v noci mraky hvězd.

na co se často ptáte?

koupelna

V chatě najdete vše, na co jste zvyklí. Klasické wc i sprchový kout. Vodu v koupelnohřívá menší bojler, v kuchyni průtokový ohřívač.

psi

Psi máme rádi a do chaty můžou. Ubytujeme je bez příplatku, ale na oplátku vás prosíme, aby psi nechodili do ložnice a neskákali na pohovku. 

parkování

Autem můžete zajet až k chatě, kde je parkovací stání. GPS souřadnice vám zašleme před pobytem spolu s mapkou a návodem, jak chatu najít.

vybavení

V kuchyni je lednice, indukční varná deska, vaflovač, toustovač, topinkovač, varná konvice a veškeré nádobí. Najdete v ní taky výběr čajů, kávu, kakao a koření.

rybník

Rybník je soukromého majitele a není v něm možné rybařit. Můžete se v něm ale koupat (závisí na ročním období a kvalitě vody) nebo projíždět na paddleboardu.

co nepotřebujete

Chatu najdete po svém příjezdu uklizenou, postel čistě převlečenou, v koupelně budou ručníky, v kuchyni utěrky a pro saunování připravíme prostěradla.

galerie

kontakt

 

Chata se nachází v okrese Jindřichův Hradec. Přesnou lokaci chaty vám zašleme po rezervaci.

Nejbližší vesnice je Pluhův Žďár.

 

+420777219520

 

info@chatynasamote.cz

bottom of page