top of page
ABOUT
IMG_1329.jpg

CHATA V sadu

Stojí na samotě, v podhůří Železných hor, uprostřed staročeského polního sadu, obklopená jen loukami, lesem a klidem.

V teplých měsících se pohoupejte na houpačce s výhledem do sadu, utrhněte si ovoce přímo ze stromu, projděte se po rozkvetlé louce nebo rozpalte gril na terase.

Až se ochladí, roztopte horký koupací sud, ze kterého je výhled do sadu a na protější les. Nebo se jen tak posaďte ke kamnům a prosklenou stěnou pozorujte přírodu kolem. Pokud rádi čtete nebo rozjímáte, potěší vás otevřené patro s výhledem, kam se můžete schovat s knížkou.

Za každého počasí pak můžete obdivovat půvabnou starou chatu, kterou jsme v sadu zachovali, protože si myslíme, že se vám bude líbit stejně, jako nám. Najdete u ní i původní posezení, ale nemusíte se bát, nikdo v ní nebydlí. Stojí v sadu jako připomínka toho, jak vypadal sad desítky let nazpátek.

co na vás čeká?

VYBAVENÍ

Chata stojí uprostřed starého polního sadu. Nemá žádné sousedy a v širokém okolí nestojí žádná jiná chata. Obklopeni budete jen lesem, loukami a klidem.

V chatě najdete hlavní místnost s kuchyní, krbovými kamny a pohodlnými křesílky. Spát budete v ložnici s manželskou postelí a pokud přijedete s dětmi, můžete využít ještě otevřené patro s dvěma samostatnými lůžky a výhledem na protější les. 

Na terase chaty stojí horký koupací sud. V zimě ho můžete roztopit a relaxovat pod nebem plným hvězd. V létě se vám možná bude hodit jako ochlazovací bazének. Dřevo na topení v sudu vám připravíme, na vás bude jen lenošení.

Na menší terase můžete posedět nebo se pohoupat v houpačce a pozorovat sad. Větší terasa je místo, kde najdete horký koupací sud. A na trávníku vedle chaty můžete v letních měsících posedět u venkovního stolu nebo grilovat. Pod chatou je připraveno ohniště s posezením.

Louky kolem chaty jsou v létě plné lučních květin. V lese můžete sbírat houby. Procházet se můžete do všech stran a široko daleko nikoho nepotkáte, protože v okolí nejsou žádné další stavby. Při procházkách v okolí narazíte na spoustu potůčků a taky srnek.

V rozlehlém sadu rostou staré odrůdy jabloní, hrušně, švestky, třešně, ořešáky, ringle a další ovocné stromy. Projděte se sadem a utrhněte si cokoliv, na co máte chuť. Posaďte se na lavičku ke staré chatě, která v sadu něco pamatujte a prostě se jen dívejte. Kdy naposled jste na to měli čas?

co by vás mohlo zajímat?

koupelna

V chatě najdete vše, na co jste zvyklí. Klasické wc i sprchový kout. Voda se v bojleru ohřívá díky solárním panelům, takže se nemusíte bát studené sprchy.

psi

Psi máme rádi a do chaty můžou. Ubytujeme je bez příplatku, ale na oplátku vás prosíme, aby psi nechodili do ložnice a neskákali na pohovku. 

parkování

Autem můžete zajet až k chatě, kde je parkovací stání. GPS souřadnice vám zašleme před pobytem spolu s mapkou a návodem, jak chatu najít.

vybavení

V kuchyni je lednice, plynová varná deska, vaflovač, ruční mixér, varná konvice a veškeré nádobí. Najdete v ní taky výběr čajů, kávu, kakao a koření.

děti

Přijet můžete i s dětmi, chata pohodlně ubytuje dva dospělé a dvě děti. Starším dětem se bude líbit "zašívárna" v patře, odkud mají přehled o dění v celé chatě.

snídaně

Přiobjednat si můžete snídani, kterou vám doručíme v piknikovém koši ráno přímo ke dveřím. Těšit se můžete třeba na domácí vajíčka nebo palačinky.

galerie

kontakt

 

Chata se nachází na Vysočině, nedaleko Havlíčkova Brodu. Přesnou lokaci chaty vám zašleme po rezervaci.

Nejbližší vesnice je Rozsochatec.

 

+420777219520

 

info@chatynasamote.cz

bottom of page