top of page
ABOUT
dron6png.png

INFORMACE K PŘÍJEZDU
do lesa

Máme radost, že přijedete na Chatu v lese a věříme, že si pobyt užijete! Chata leží na samotě a náleží k ní  i 10 hektarů soukromého lesa, takže na vás čeká soukromí, ticho a klid. V okolním lese žije hodně zvířat a zvlášť v noci je kolem chaty celkem živo. Přes terasu se procházejí zajíci, určitě uvidíte nějaké srnky a prosklenou stěnou můžete pozorovat veverky, barevné ledňáčky, čápy, volavky a různé druhy dravců. Pokud uslyšíte hluk, většinou to jsou šišky padající na střechu, zvlášť v noci by vás to mohlo vyděsit :)

co se hodí vědět?

VYBAVENÍ

Příjezd je možný od 15:00, odjezd prosíme ráno do 10:00, přijíždějí po vás další hosté.

 

Check-in je bezkontaktní. Až na místo dorazíte, klíče si vyzvednete v bezpečnostním boxu, jehož kód vám zašleme před pobytem. Do něj prosím klíče vraťte i při odjezdu.

 

Dřívější příjezd na chatu bohužel není možný, do 15:00 probíhá úklid, který není možné zkrátit.

Sauna má svůj vlastní zámek, kód vám přijde spolu s kódem k boxu s klíčemi.

V lese u chaty najdete svojí soukromou finskou saunu s panoramatickým oknem, ze kterého můžete pozorovat hladinu rybníka. Ochladit se můžete ve venkovní sprše, nebo v rybníce.

 

Když budete topit ze začátku na plnou kapacitu kamen, budete mít za cca 40 minut vytopeno na 90 stupňů.

 

Pokud půjdete do sauny v noci, rozsviťe si světla na boku chaty. Vypínače jsou vedle hlavních dveří. Pak  je teprve možné rozsvítit i uvnitř sauny. Vypínač najdete v sauně po pravé straně pod dřevěnou lavicí dole.

V chatě najdete výběr čajů a zrnkovou kávu s mlýnkem a konvičkou na přípravu filtrované kávy. Kromě toho je v chatě vždy také sůl, pepř, cukr a různé koření na vaření. Kuchyně je vybavená lednicí, indukční varnou deskou, toustovačem, vaflovačem, topinkovačem, ponorným tyčovým mixérem a veškerým dalším vybavením k vaření. 

 

Připraveny pro vás budou ručníky, osušky, ložní prádlo, prostěradla do sauny, dřevo na topení v chatě i dřevo na topení v sauně.

 

Na chatě je k dispozici také gril Weber (uhlí si prosím přivezte vlastní). Pokud budete grilovat, umístěte prosím gril mimo terasu.

Voda z kohoutku je ze studny, prošla testováním a kvalitou se vyrovná vodě kojenecké, takže jí můžete bez obav pít.

V chatě je jen slabší průtokový ohřívač a proto v ní neteče horká voda, spíš jen vlažná/teplá. Čím menší proud vody ve sprše pustíte, tím více teplá je. 

V koupelně je klasická sprcha i klasické wc. Moc vás prosíme, nevhazujte do toalety žádný neorganický odpad ani hygienické potřeby (kromě toaletního papíru). Odpadní systém s čističkou se odpadem okamžitě ucpe a přestane vám odtékat toaleta i umyvadla.

Pro organický odpad, třeba z vaření, je venku za chatou kompost.

Na terase budete mít připravený koš s dřívím. Uvnitř chaty zase kyblík s papírem pro zátop a třískami. Další dřevo si můžete brát v dřevníku vedle chaty. Krbová kamna jsou v hlavní místnosti. Když v nich zatopíte, budete mít za malou chvilku teplo v celé chatě včetně ložnice.

Jelikož se chata nachází v lese, je třeba dbát zvýšené pozornosti při rozdělávání venkovních ohníčků. V letních horkých měsících ohníčky kvůli suchu nedoporučujeme. Pokud oheň rozděláte, buďte prosím osobně přítomni po celou dobu hoření a pak ho uhaste třeba vodou z rybníka. Dřevo je připraveno vedle ohniště. Prosím, berte si na ohníčky toto dřevo a ne to z dřevníku. Pokud vám dřevo vedle ohniště dojde, můžete si nasbírat jakékoliv dřevo, které najdete na zemi v lese.

Nejbližší vesnice je Pluhův Žďár. Pokud pojedete na nákup, doporučujeme Jindřichův Hradec, kde jsou i nejbližší restaurace. Pokud máte rádi indickou kuchyni, určitě vyzkoušejte v Hradci indický The curry house.

Dobrou kávu mají v Hradci v Kolonial Coffee a kavárně Resto (Resto má o víkendu zavřeno).

 

Za návštěvu stojí nedaleký renesanční vodní zámek Červená Lhota. Krásná je i trasa úzkokolejkou. Z Jindřichova Hradce se historickou lokálkou dostanete během chvilky do České Kanady na lesní zastávku Kaproun.

 

Na dobré pivo a jídlo si můžete zajet také do Pivovar Kamenice nad Lipou.

vypuštění venkovní sprchy

Na terase u sauny je venkovní sprcha. Pokud jí budete chtít používat při saunování i v zimních měsících, je to možné, jen je třeba na začátku pustit vodu a na konci jí vypnout a vypustit, aby ve sprše nezamrzla a sprcha nepraskla.

 

Pustit a vypustit vodu je možné za chatou, je tam dřevěný poklop s pákami. Na konci tohoto dokumentu najdete fotografii i s návodem. Děkujeme vám, že vodu po saunování vypouštíte. Moc nám to pomůže.

Vlevo na obrázku vidíte červenou páku, která pouští vodu. Je na fotce v poloze vypnuto. Před sprhováním je tedy nutné jí otočit do polohy zapnuto. Na konci sprchování pak červenou páku vrátíte do polohy zpět a vedlejší šedou pákou vodu vypustíte. Vyteče přímo z trubky u kohoutku a POZOR - je potřeba tuto šedou páku pak vrátit zase do polohy před vypouštěním, jinak by dalším hostům voda protékala. Děkujeme vám, že vodu vypouštíte, moc nám to pomůže.

topení v kamnech

Na chatě najdete dánská litinová kamna MORSØ. Topení v nich je snadné, ale při zatápění je zapotřebí většího množství vzduchu. Jsou-li kamna studená, je výhodné nechat dvířka několik prvních minut pootevřená (po tuto dobu kamna neopouštějte) a přívod sekundárního vzduchu nastavit na maximum.

1. Zatopte pomocí papíru (nebo podpalovače) a dostatečného množství třísek.

 

 

2. Oba vzduchové ventily zcela otevřete.

3. Po vzplanutí papíru nebo
třísek nechte dvířka pootevřena.

4. Po 5 – 10 minutách je komín zahřátý a má dobrý tah - dvířka uzavřete.

Při splnění těchto předpokladů je během 15 – 20 minut vytvořena

ve spalovací komoře dostatečná základová vrstva.

Dvířka neotvíráme nikdy najednou, ale dvoufázově (pootevřít – otevřít).

5. Žhavou vrstvu pohrabáčem rozprostřete

po dně spalovací komory (v přední části komory

by měla být vrstva silnější).

6. Přiložte tři polena, každé o váze přibližně 0,6 kg
a délce 25 cm na žhavou vrstvu ve vzdálenosti cca 1 cm mezi poleny.

7. Zavřete dvířka, ale přívod sekundárního vzduchu nechte
zcela otevřen. Přiložená polena vzplanou během několika
málo minut. Po jejich rozhoření zcela zavřete přívod

primárního vzduchu (spodní ventil).

8. Potom přivádějte sekundární vzduch tak, jak to odpovídá vašim

potřebám a současně i procesu spalování. 

Další polena přikládáme podle potřeby tak, jak je popsáno v bodě 5 a 6.

kontakt

napište

Náš email je info@chatynasamote.cz

a rádi vám na něm zodpovíme jakékoliv dotazy.

zavolejte

Pokud budete před pobytem i v jeho průběhu cokoliv potřebovat, ozvěte se nám!

777 219 520

Lukáš Král

Zpětná vazba

Pokud budete mít chvilku, udělá nám radost, když nám napíšete, jak se vám na chatě líbilo. I co vám chybělo, pokud můžeme něco vylepšit. Děkujeme vám!

mapa

bottom of page