top of page
ABOUT
IMG_0993 2.JPG

INFORMACE K PŘÍJEZDU
do sadu

Děkujeme, že jste si pro svůj pobyt vybrali Chatu v sadu. Máme z toho radost a věříme, že si pobyt užijete!

 

Chata leží na samotě, obklopená rozlehlým soukromým polním sadem, takže na vás čeká soukromí a klid. Než jsme sad objevili, ležel několik let ladem a byl hodně zanedbaný. Jeho rekultivace je běh na dlouhou trať. Ale pracujeme na  jeho obnově a těší nás, že dostává zpět podobu, kterou měl před mnoha lety, protože mezi stromy je mnoho starých odrůd, které se dnes už těžko jinde hledají. V  sezóně, kdy je sad plný ovoce, se nebojte natrhat si ze stromů cokoliv, na co máte chuť. Někdy je ale těžké se ke stromům probojovat, sad je místy stále spíš džunglí.

 

V sadu a jeho okolí žije hodně zvířat a zvlášť v noci je kolem chaty celkem živo. Když tedy uslyšíte nějaký šramot, nelekejte se. Do sadu často chodí srnky, zajíci, ale několikrát jsme viděli i lišku a divočáky.

co se hodí vědět?

VYBAVENÍ

Příjezd je možný od 15:00, odjezd prosíme ráno do 10:00, přijíždějí po vás další hosté.

 

Check-in je bezkontaktní. Až na místo dorazíte, klíče si vyzvednete v bezpečnostním boxu, jehož kód vám zašleme před pobytem. Do něj prosím klíče vraťte i při odjezdu.

 

Dřívější příjezd na chatu bohužel není možný, do 15:00 probíhá úklid, který není možné zkrátit.

Při zamykání chaty musíte dát vždy kliku dveří nahoru, až cvakne. Pak jde teprve zámek zamknout.

Voda z kohoutku je ze studny a není ideální na pití, protože nám rozbor ukázal zvýšený obsah železa. Proto vám do chaty připravíme skleněnou 5l nádobu s pitnou vodou.

V koupelně je klasická sprcha i klasické wc. Moc vás prosíme, nevhazujte do toalety žádný neorganický odpad ani hygienické potřeby (kromě toaletního papíru). Odpadní systém s čističkou se odpadem okamžitě ucpe a přestane vám odtékat toaleta i umyvadla.

Děkujeme vám :)

V chatě najdete výběr čajů a zrnkovou kávu s mlýnkem a konvičkou na přípravu filtrované kávy. Kromě toho je v chatě vždy také sůl, pepř, cukr a různé koření na vaření. Kuchyně je vybavená lednicí s malým mrazákem, plynovou varnou deskou, ponorným tyčovým mixérem a veškerým dalším vybavením k vaření. 

 

Připraveny pro vás budou ručníky, osušky, ložní prádlo, dřevo na topení v chatě i dřevo na topení v sudu.

 

Na chatě je k dispozici také gril Weber (uhlí si prosím přivezte vlastní). Pokud budete grilovat, umístěte prosím gril mimo terasu.

U sudu jsou kamna na dřevo. Důležité je změřit na začátku teplotu vody, protože na aktuální teplotě vody (a vzduchu) závisí čas, který budete potřebovat pro jeho roztopení.

 

Pokud naměříte v zimě teplotu vody méně než 10 stupňů, bude vám jeho roztopení na 40 stupňů trvat cca 4 hodiny topení na plný výkon kamen. Důležité je mít na sudu po celou dobu roztápění dřevěné víko. Při každém přikládání do kamen pak víko odsuňte a vodu promíchejte. Když na začátku naměříte 10-20 stupňů vody, stačí vám k topení cca 3 hodiny. Když naměříte přes 20, budete topit cca 2h. 

 

Určitě doporučujeme jít do vody hned, jak naměříte poprvé 39-40 stupňů, protože jinak bude voda příliš teplá a nevydržíte v ní dlouho. Po koupání prosím zaklopte víko sudu a nechejte ho zavřený až do dalšího koupání.

Krbová kamna jsou v hlavní místnosti. Když v nich zatopíte, budete mít za malou chvilku teplo v celé chatě včetně ložnice.

 

V chatě budete mít připravený koš s dřívím. Další dřevo si můžete brát v dřevníku vedle chaty. Vpravo je menší dřevo do kamen, vlevo v dřevníku najdete delší polena na topení v sudu. 

Venku je připraveno ohniště s posezením.Při rozdělávání venkovních ohníčků je však třeba dbát zvýšené pozornosti. V letních horkých měsících ohníčky kvůli suchu nedoporučujeme.

 

Pokud oheň rozděláte, buďte prosím osobně přítomni po celou dobu hoření a pak ho uhaste. Dřevo je připraveno vedle ohniště. Prosím, berte si na ohníčky toto dřevo a ne to z dřevníku. 

Chata je celá off-grid a elektřina v ní je ze solárních panelů. V zimě, kdy je hodně tmy a málo slunečního svitu, nám baterii doplňuje ještě generátor. Ten je umístěn ve staré chatě, přesto ho můžete slyšet vrčet, když začne nabíjet baterii. To se stane vždy, když stav baterie klesne pod 20%. Nejvíce baterii vybíjí horká voda (bojler + čerpadlo) a proto vás prosíme, abyste s teplou vodou šetřili.

 

Při zvýšeném odběru elektřiny občas dojde k podpětí a elektřina může vypadnout. Pokud se tak stane, otevřete prosím dveře za schody a na stěně je modrá skříňka. V její spodní straně v pravé části najdete přepínač se třemi polohami 1, 0 a 2. Přepněte na polohu 0, nechce cca 20 sekud a vraťe zpět do polohy 1. Elektřina začne opět fungovat.

V chatě je k dispozici wifi. Její název je "sad" a heslo je Wifivsadu21

Zpěvněná cesta je bez problémů sjízdná až k chatě. V zimě obec cestu prohrnuje.  Počasí na Vysočině je však nevyzpytatelné, a proto i prohrnutá cesta může být po chvíli zafoukaná sněhem a bez náhonu na čtyři kola špatně sjízdná, protože je mírně z kopce.

Pokud je hodně sněhu a budete mít problém projet, dejte nám prosím vědět, pošleme k chatě pána, který nám cestu prohrnuje. Pokud vidíte ráno, že je hodně sněhu a vy ten den odjíždíte, zkuste se prosím ozvat hodinu předem.

Parkovat můžete přímo u chaty. Vedle staré chaty je vysypané místo pro stání.

 

 

Za 10 minut dojedete autem k Přírodní rezervaci Údolí Doubravy, kde je krásná procházka údolím řeky. Kousek dál v chráněné oblasti Železné hory najdete spoustu pěších i cyklo výletů. Přehledně jsou vypsané zde : www.zeleznehory.net

Pokud máte více času, prozkoumejte také nádhernou oblast Žďárských vrchů. Krásný je výlet přes Devět skal, jako výchozí bod doporučujeme zvolit osadu Blatiny.

Pěšky od chaty dojdete za 10 minut na Farmu v Hajkách (do navigace si dejte Sádky Hajka). Na farmě si můžete objednat jízdy na koních (i pro děti), podívat se na zvířata a koupit si domácí vajíčka nebo sýr.

 

 

Nejbližší obchod je Tesco v Chotěboři. Dojedete k němu za 5 minut autem. Je velké a koupíte v něm vše.

Na skvělou kávu, domácí koláče a sendviče se zastavte v Kafe v parku (kafevparku.cz) v Havlíčkově Brodě. Pokud máte malé děti, bude se vám líbit Vymazlená kavárna se skvělým dětským koutkem. Jen pozor na otevírací dobu, otevřeno mají jen od středy do soboty.

V Havlíčkově Brodě je docela fajn indická restaurace na náměstí, zkusit můžete i Kozlovnu.

 

 

kontakt

napište

Náš email je info@chatynasamote.cz

a rádi vám na něm zodpovíme jakékoliv dotazy.

zavolejte

Pokud budete před pobytem i v jeho průběhu cokoliv potřebovat, ozvěte se nám!

777 219 520

Lukáš Král

Zpětná vazba

Pokud budete mít chvilku, udělá nám radost, když nám napíšete, jak se vám na chatě líbilo. I co vám chybělo, pokud můžeme něco vylepšit. Děkujeme vám!

mapa

bottom of page